Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Росії відмовилися від ідеї регулювати Skype та WhatsApp
Про це пише «Коммерсант».
З останньої версії підготовленого відомством проекту, що встановлює правила взаємодії операторів зв’язку, зникла заборона на дзвінки абонентів VoIP у мережі інших операторів.
Окрім того, з нової версії проекту прибрали послугу «міжнародне завершення виклику на мережу російського оператора», яка, як побоювалися учасники ринку, могла призвести до монополізації ринку міжнародного зв’язку.
При цьому, відзначає видання, у документі лишився пунк про необхідність звичайним операторам платити компенсацію крупним операторам, які контролюють не менше 25% номерної ємності регіону. Мова йде про оплату різниці вартості пропуску трафіку, якщо тариф перших виявиться вище того, який держава встановила для других. У більшості регіонів Росії таким крупним оператором являється «Ростелеком».
У попередній версії такі оператори були виключені з переліку тих, кому дозволялося приєднуватися до різних мереж, з чого учасники ринку робили висновок, що абоненти операторів VoIP, зокрема таких популярних сервісів, як Skype, Viber, WhatsApp, не зможуть дзвонити абонентам фіксованої чи мобільної телефонії та навпаки.
Регулювання роботи операторів VoIP обговорювалося в рамках реформи системи міжміського та міжнародного зв’язку в Росії, підготовка якої ведеться протягом кількох останніх років.
Нагадуємо, 22 червня Держдума РФ ухвалила в другому і третьому читаннях законопроект, що забороняє іноземним компаніям проводити вимірювання телеаудиторії. Законопроект зобов'язує компанії, що працюють на ринку телеметрії, отримувати в Роскомнагляді відповідні ліцензії на проведення вимірювань. При цьому претендувати на акредитацію можуть тільки компанії, частка іноземного капіталу в акціонерному капіталі яких не перевищує 20%. Під ці обмеження потрапляє група TNS, яка входить до складу британського комунікаційного холдингу WPP.