У Росії створено департамент з блокування VPN-сервісів

DigitalVision Vectors / Getty Images

Про це пише DW.

Таким чином Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд) готується до вступу в силу нових норм про регулювання інтернету, зокрема поправок до російського закону «Про захист інформації».

Нагадаємо, у липні Держдума РФ ухвалила законопроект, згідно якого блокуватимуться так звані «анонімайзери» (засоби для приховування інформації про комп'ютер або користувача в мережі) та VPN, які не обмежують доступ до сторінок з реєстру заборонених сайтів «Роскомнагляду».  

Якщо ж сервіси самі не виконуватимуть норми закону, вони мають бути заблоковані. 
Закон про регулювання анонімайзерів набуде чинності в Росії 1 листопада.

Критики змін до закону називають його «атакою на інтернет-свободу». 23  липня у Москві відбувся марш проти цензури та репресій в мережі «За вільний інтернет». За даними організаторів, у ньому взяли участь понад 3 тисячі учасників. Щонайменше двох затримали «за політичні плакати».

Як писав MediaSapiens, у червні Денга Джінвея в Китаї засудили до дев'яти місяців ув'язнення за продаж VPN-програм, які допомагають користувачам ухилятися від державного контролю над інтернетом і є нелегальними в Китаї.

comments powered by Disqus