У Росії порушили кримінальну справу про шахрайство в РБК

У Росії порушили кримінальну справу про шахрайство в РБК

11:22,
12 Травня 2016
2171

У Росії порушили кримінальну справу про шахрайство в РБК

11:22,
12 Травня 2016
2171
У Росії порушили кримінальну справу про шахрайство в РБК
У Росії порушили кримінальну справу про шахрайство в РБК
Автори:
МВС РФ перевірить гендиректора РБК Миколу Молибога і віце-президента ОНЕКСІМа Дерка Сауера у справі про шахрайство.

За даними інформаційного агентства RNS, справу порушено за заявою колишнього акціонера «Байт-Телеком» Олександра Панова.

Він стверджує, що РБК відібрав у нього та його партнера 25% акцій компанії (інші 75% належали РБК). У постанові про порушення справи йдеться, що їхня вартість оцінюється у 13,4 млн доларів. 

Як стверджує RNS, у справі також перевірять першого заступика гендиректора РБК Катерину КРуглову, фінансового директора РБК Ігоря Селіванова, заступника гендиректора РБК з технологій Олександра Кононенка. 

Микола Молибог відмовився від коментарів. 

Як заявив Панов «Ведомостям», він розраховує, що РБК перевірять щодо ще трьох епізодів та відкриють два додаткові кримінальні провадження. З якого приводу будуть перевіряти РБК, він не уточнив. 

Відповідно до звіту РБК, холдинг продав 75% акцій «Байт-телеком» у верені 2014 року. Хто виступив покупцем, не уточнюється. За словами Панова, угода була фіктивною. 

Конфлікт між Олександром Пановим та РБК триває з 2014 року. До 2014 року він був керуючим партнером Ru-Center Group, що належить РБК (компанія реєструє домени та надає хостинг). Згодом його було усунено. Панов принаймні з березня 2015 року стверджує, що у нього незаконно відібрали акції у компанії «Байт-телеком» (за словами представників РБК, це незначний актив Ru-Center Group). У березні 2016 повідомлялося, що Миколу Молибога викликали до прокуратури за заявою Панова. 

РБК належить групі ОНЕКСІМ. 14 березня 2016 року у штаб-квартирі ОНЕКСІМу, що належить Михайлу Прохорову, пройшли обшуки. Слідчі також з’явилися в офісах його компаній «Квадра», «Ренессанс Капитал», «Ренессанс Кредит» та «Согласие».

У ФСБ це пояснили слідчими діями у кримінальній справі банку «Таврический»,  який в лютому 2015 року взяла на санацію група ОНЕКСІМ.

За даними джерел «Медузи» у групі ОНЕКСІМ, ФСБ та оточенні Прохорова, обшуки в компаніях підприємця санкціонував особисто президент Росії. Володимир Путін був обурений публікаціями РБК, присвяченими його родині. Йому не сподобалися матеріали розслідування про ймовірну доньку Путіна Катерину Тихонову, а також стаття про бізнес можливого зятя Путіна Кирила Шамалова й публікації про «панамські архіви», де знайшовся близький друг Путіна. 

Прес-секретар президента Дмитро Пєсков заявляв, що Кремль не бере участі у тиску на Михайла Прохорова. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
rbk.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду