У Криму залякують проукраїнських журналістів – доповідь Amnesty International

Фото: gurt.org.ua

У новій доповіді «Один рік потому: Порушення прав на свободу вираження думок, зібрань та об’єднань в Криму» сказано про здійснення де-факто владою в Криму низки порушень прав людини відносно проукраїнських засобів масової інформації, громадських організацій, кримських татар та осіб, які критикують режим.

«Хвиля викрадень у період з березня по вересень змусила багатьох критично налаштованих жителів покинути півострів. Ті, що залишилися, зазнають переслідувань з боку влади, яка повна рішучості змусити замовчати своїх опонентів», - сказав дослідник Amnesty International по Україні Красимір Янков на прес-конференції у Києві, повідомляє сайт організації.

Окупаційна влада створює атмосферу страху в Криму, використовує обмежувальні закони, щоб змусити замовкнути засоби масової інформації та неурядові організації.

Доповідь нагадує, що 26 січня 2015 року близько 30 озброєних людей в масках з спецпідрозділу поліції, у супроводі 10 співробітників служби безпеки, провели обшуки на кримськотатарському телеканалі ATR, порушивши мовлення та забравши документи, датовані лютим минулого року.

Кілька журналістів і блогерів покинули Крим, побоюючись переслідувань. Серед них проукраїнський блогер Єлизавета Богуцька, яку викликали на допит після того, як представники «Центру по боротьбі з екстремізмом» обшукали її будинок і забрали дані для перевірки.

Після анексії влада зобов’язала всі засоби масової інформації перереєструватися відповідно до російських законів. Відома кримськотатарська агенція новин QHA не змогла цього зробити, а жодного пояснення щодо відмови у прийнятті заяви на перереєстрацію не було надано.

Як повідомляла «Телекритика»,  телеканал ATR та всі інші медіа, що входять до медіахолдингу ATR, досі не змогли отримати від окупаційної кримської влади свідоцтва про реєстрацію засобів масової інформації за російським законодавством, що загрожує припиненням їх роботи в Криму.  Компанія вже кілька разів подавала документи в профільні відомства Російської Федерації, але їх щоразу повертали назад.

13 березня співробітники ФСБ провели слідчі дії стосовно двох журналістів кримського інформаційного агентства «Центр журналістських розслідувань». Редактор інтернет-видання Наталія Кокоріна була затримана на шість годин в якості свідка. У квартирі за місцем її прописки був проведений обшук. Квартиру кримської журналістки Анни Андрієвської, яка після так званого референдуму про статус півострова залишила Крим і зараз живе в Києві, також обшукали.

16 березня радник міністра інформаційної з політики з питань Криму  Сергій Костинський повідомив, що Міністерство інформаційної політики України створюватиме з ОБСЄ «дорожню карту», як урятувати останні незалежні ЗМІ у Криму.

 

 

comments powered by Disqus