Справу директорки Бібліотеки української літератури повернули до Слідчого комітету РФ
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Справу директорки Бібліотеки української літератури повернули до Слідчого комітету РФ
Справу, як повідомив керівник «Команды 29» Іван Павлов, який захищає Шаріну, повернули до Слідчого комітету РФ, пише «Интерфакс».
Причини, з яких прокуратура відмовилася затвердити обвинувальний акт у справі Шаріної, поки невідомі, додав адвокат.
«Прокуратура повернула справу директорки Бібліотеки української літератури до Слідчого комітету, відмовившися затвердити обвинувальний акт у кримінальній справі моєї підзахисної», — сказав Павлов.
В кінці жовтня 2015 після обшуків у бібліотеці директора установи Наталю Шаріну звинуватили у розповсюдженні забороненої літератури і затримали. За версією слідства, Шаріна поширювала визнані екстремістськими книги Дмитра Корчинського. Вона не визнала свою провину. За словами Шаріної, бібліотека діяла відповідно до закону, а літературу вилучили з спецсховища. Згодом Шаріну визнали політв'язнем. Кримінальну справу завели за статтею «порушення національної ненависті і ворожнечі».
Шаріну залишили під домашнім арештом до 27 грудня. Серед книг, які знайшли слідчі, були видання Дмитра Корчинського, які в Росії вважаються екстремістськими і заборонені до використання. Крім того, повідомлялося про вилучення книжок про Степана Бандеру і журналу «Барвінок», де знайшли червоно-чорний прапор. З бібліотеки було вилучено близько 200 книг і матеріалів.
У 2011 Шаріна вже була фігуранткою кримінальної справи за статею 282 КК РФ, однак у 2013 кримінальне переслідування припинили через відсутність складу злочину.
У квітні 2016 Шаріну також звинуватили у У квітні 2016 року Шаріна також була звинувачена в розтраті (ч.4 ст. 160 КК РФ). За версією слідства, вона в 2011-2013 роках витрачала кошти, призначені для виплати юристам бібліотеки, на свій захист у кримінальній справі.
Бібліотека української літератури - спадкоємиця Центральної української бібліотеки Москви, що існувала з 1918 по 1938 рік. У 1949 році частину фонду бібліотеки передали до бібліотеки Львівського університету. Бібліотека відкрилася у 1989 році, і в 1994 році їй повернули більше тисячі книг, у свій час надісланих до Львова. Обшуки в Бібліотеці української літератури в Москві тривали і в середині грудня.
У травні адвокат Іван Павлов опублікував у Facebook текст культоролого-лінгвістичної та психологічної експертизи книг, вилучених у ході обшуку в бібліотеці.
Нагадуємо, що в ЄС заявили, що в Росії не повинні втручатися у діяльність Бібліотеки української літератури.