Російський суд постановив оштрафувати митця Павленського за підпал дверей ФСБ

Петро Павленський, apostrophe.com.ua

У середу, 8 червня, художника визнали винним у пошкодженні об'єкта культурної спадщини та засудили до штрафу в 500 тисяч рублів, повідомляє Meduza.

Павленка звільнили в залі суду. 

Спочатку Павленку призначили штраф у півтора мільйона рублів, але, з урахуванням утримання митця під вартою, його знизили до півмільйона. Суддя також задовольнила цивільний позов на 481 тисячу рублів, поданий постраждалою стороною - військовою частиною. Крім того, суд урахував пом'якшувальні обставини - наявність у Павленка двох малолітніх дітей.

Згодом стало відомо, що Павленський має намір подати апеляцію та не збирається платити штраф. «Суд Міщанський і вирок міщанський», - зауважив митець.

Нагадуємо, митця та журналістів затримали в ніч на 9 листопада 2015 року після того, як він облив бензином і підпалив вхідні двері будівлі ФСБ на Луб'янці. Його звинуватили в вандалізмі з мотивів ідеологічної ненависті. Адвокат Павленського назвав його вчинок реакцією на «злободенні проблеми російського суспільства», а сам митець пояснив це як «жест в обличчя тероризму».

Павленський неодноразово влаштовував гучні акції. У 2014-му разом із іншими активістами в Санкт-Петербурзі він підпалював шини та під українським прапором імітував Майдан в Росії. У 2013-му прибив свої статеві органи цвяхом до бруківки на Красній площі, а ще раніше зашивав собі рота нитками на знак солідарності з панк-гуртом Pussy Riot.

comments powered by Disqus