Рішення РФ про ЗМІ-«іноземних агентів» не можна вважати дзеркальною відповіддю США – «Радіо Свобода»

RFE

У заяві у зв’язку з ухваленням законопроекту організація зазначає, що утримується від спекуляцій про те, які заходи тепер може ухвалити влада Росії. Нагадаємо, раніше російські чиновники заявляли, що одним зі ЗМІ, щодо яких може бути застосоване нове законодавство, є російська служба «Радіо Свобода».

«RT і Sputnik поширюють свою інформацію в США вільно, в той час як "Радіо Свобода" в Росії не має доступу до кабельних мереж і було змушене припинити співпрацю з російськими партнерами через адміністративний тиск. Журналісти "Радіо Свобода" зазнають переслідування і фізичних нападів у Росії, водночас репортери RT працюють без загрози переслідування з боку влади США», – йдеться в заяві.

У корпорації також зазначили, що їх завданням є надання чесної й об’єктивної інформації для аудиторії в різних країн світу, зокрема і в Росії. «Ми будемо продовжувати нашу журналістську роботу», – йдеться в заяві «Радіо Свобода».

Як писав MediaSapiens, сьогодні, 15 листопада, російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами Міністерством юстиції Росії.

У Раді федерації Росії обіцяли розглянути й ухвалити ці поправки на найближчому засіданні верхньої палати, 22 листопада. Після цього документ має підписати президент РФ Володимир Путін.

Після того, як видання отримає статус іноземного агента, воно буде зобов’язане кожен квартал подавати звіт до російського Мін'юсту про свою діяльність, а також про отримання та витрати грошей. Віце-спікер Думи Петро Толстой заявив перед голосуванням, що ці поправки є відповідною мірою для США, оскільки влада країни зажадала, аби російський канал RT отримав статус іноземного агента у Штатах.

19 жовтня Президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ може вжити «швидких дзеркальних заходів» у відповідь на «утиски російських журналістів у західних країнах».

comments powered by Disqus