Редакторка BBC у Китаї припускає, що її телефонний коментар зумисно перервали

ВВС

Про це повідомляє BuzzFeed.

Врнаці 17 жовтня пані Грейсі в прямому ефірі розповідала телефоном про підготовку до конференції Комуністичної партії, яка відбудеться в Пекіні 18 жовтня. Коли о 06:45 вона почала говорити про те, що в зв'язку з подією запроваджено суворі обмеження для мешканців міста, зв'язок раптом перервався.

Керрі Грейсі повідомила, що конференції Комуністичної партії в Китаї відбуваються кожні 5 років. У зв'язку з цьогорічною в місті посилили безпека та спостереження, тому водіям доводиться чекати 90 хвилин, щоб дістатися до центру Пекіна, а користувачам громадського транспорту по 70 хвилин чекати на поїзд метро. Через це влада Китаю навіть закрила розділ коментарів на сайті транспортної системи країни.

Коли ведучий новинної програми на радіо BBC Джон Хемфріс запитав Керрі Грейсі, чому влада Китаю вдається до таких суворих заходів, лінія телефонного зв'язку раптом перервалася.

Пізніше зв'язок був відновлений. Пан Хемфіс запитав редакторку, чи вбачає вона зв'язок у темі коментаря й тому, що їх розмову перервали. 

«Звичайно, ми не можемо стверджувати напевно, Джон, але я б зауважила, що і раніше багато телефонних дзвінків переривалися, коли ми починали говорити на чутливу тему. Комуністична Китайська держава дедалі винахідливіша, коли мова йде про це. Вона має для цього технічних гігантів своєму технічному арсеналі», – стверджує пані Грейсі.

Редакторка ВВС в Китаї додала, що наразі контроль Комуністичної партії приватного простору громадян є ключовим питанням.

«Беруться на озброєння великі та потужні технології задля задоволення цензурних вимог китайської держави на все більш і більш широкому рівні...Нам вже напевне відомо, що наше телевізійне мовлення (BBC. - MS) блокується, китайська аудиторія не може нас дивитися. Тут зростає цензура в усіх можливих проявах», – заявила редакторка ВВС.

Пані Грейсі наголосила на тому, що в Китаї люди з ліберальними політичними поглядами стають «неособами» (non-persons) під контролем глави держави Сі Цзіньпіна. «Звісно, міжнародні ЗМІ також перебувають під тиском», – каже вона.

Нагадаємо, у серпні Всесвітня служба BBC (BBC World Service) припинила цілодобове мовлення в Гонконгу після понад 40 років 24-годинної трансляції. Замість ВВС там транслюється Китайське національне радіо (The China National Radio). Такий крок Гонконг пояснив нібито браком запиту від аудиторії й швидким розвитком інтернету. Натомість гонконгські активісти вважають рішенні уряду актом цензури й небажанням повідомляти громадянам про події в світі.

comments powered by Disqus