При отриманні візи США тепер можуть попросити дані про соцмережі та електронну пошту

Deccan Chronicle

Нова анкета є частиною програми щодо посилення перевірки потенційних відвідувачів  Сполучених Штатів. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на документ.

Відповідно до нової процедури, представники консульства можуть зробити запит на отримання даних про всі попередні номери паспортів, про акаунти соціальних мереж за 5 років, адреси електронної пошти, номери телефонів т абіографічну інформацію за останні 15 років, включно з адресами проживання, місця роботи і історією подорожей.

Чи вимагати додаткові дані, чиновники вирішуватимуть на свій розсуд.      «Чиновники будуть запитувати додаткову інформацію, якщо вони визначать, "що така інформація необхідна для підтвердження особи або проведення детальнішої перевірки на предмет національної безпеки"», - пояснив представник Держдепартаменту.

Незважаючи на те, що запитання мають добровільний характер,  згідно з документом, відмова надати інформацію може уповільнити процес розгляду заяви або привести до відмови у отриманні візи.

 Нововведення здійняло шквал критики. Противники нових правил зазначають, що така перевірка може стати причиною затримок в обробці інформації та перешкоджатиме притоку іноземних студентів і вчених до США.

Видання зазначає, що, за словами імміграційних адвокатів та правозахисників, новий закон найімовірніше стане завадою для отримання візи тим, хто зробив «невинні помилки» у минулому або просто не пам’ятає усю необхідну інформацію.

Нагадаємо, раніше MediaSapiens писав про те, що у посольствах США можуть зобов'язати іноземних громадян, які подають заяву на отримання візи, надавати паролі від їхніх акаунтів в соціальних мережах.

Також взимку цього року президент США Дональд Трамп видав указ про обмеження в'їзду іммігрантів в США. Ним призупинялося прибуття біженців до США протягом 120 днів та блокувалися на три місяці візи для мандрівників із семи мусульманських країн, в тому числі з Ірану.

comments powered by Disqus