Президент Польщі заявив, що в країні «панує абсолютна свобода медіа»

AFP

Як повідомляє Rzeczpospolita, таку думку очільник Польщі висловив під час спільної прес-конференції з Дональдом Трампом у відповідь на слова американського журналіста про те, що партія, з якої походить Дуда («Право і справедливість» - MS.), «істотно обмежує свободу преси та послаблює повноваження судів».

«У Польщі панує абсолютна свобода медіа. Проблеми з нею були за попередніх урядів та за попереднього президента, коли у редакцію WPROST направляли спецслужби для того, щоб ті вилучили записи, що дискредитували правлячу партію. Тоді свобода медіа була під загрозою», - зазначив польський президент.

Нагадаємо, у 2016 році Сейм Польщі прийняв у другому читанні і в цілому зміни до закону про теле- і радіомовлення авторства правлячої консервативної партії «Право і справедливість». Поправки до закону передбачали передчасне закінчення терміну повноважень членів правління та наглядових рад «Польського громадського телебачення» (TVP) та «Польського радіо» (Polskie Radio). Також, згідно зі змінами до закону, міністр фінансів отримав повноваження затверджувати членів правління та наглядових рад.

Нещодавно Міжнародна правозахисна організація Freedom House заявила, що у 2016 році світовий рівень свободи преси впав до найнижчої позначки за останні 13 років.

comments powered by Disqus