Президент Молдови просить суд перевірити законність заборони мовлення РФ

Фото: сторінка Dodon Igor, Facebook

Про це глава Молдови написав на своїй сторінці в Facebook 4 січня.

Нагадаємо, 7 грудня парламент Республіки Молдова більшістю голосів ухвалив законопроект про зміну Кодексу про телебачення і радіо. Проте пізніше Ігор Додон відмовився його затверджувати й повернув його в парламент. Однак молдовські депутати повторно затвердили проект правок.

«Повторно заявляю про свою позицію щодо так званого "закону про боротьбу з пропагандою". На мій погляд, він суперечить принципам демократії і порушує основні права людини, гарантовані Конституцією та Європейською конвенцією з прав людини, а саме: право на свободу слова, свободу преси, свободу думки тощо», — написав пан Додон.

Він також додав, що цей проект вводить цензуру і зазначив, що це неприпустимо в правовій державі.

Як писав MediaSapiens, законопроектом передбачається запровадити захист інформаційного простору і забезпечення європейських стандартів подання політичної інформації у країні. Документ також передбачає обмеження трансляції та ретрансляції на території Молдови інформаційно-аналітичних, політичних і військових передач з країн, які не ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення. Під його дію підпадають і передачі з Росії.

За порушення цього пункту мовників будуть штрафувати на суму 40-70 тисяч леїв (2,3-4тис.доларів), а за повторне порушення — штраф 70-100 тисяч леїв (4-5,8 тис.доларів).

Нагадаємо, у травні 2016 року правляча Демократична партія Молдови запропонувала на законодавчому рівні заборонити на території країни російську телевізійну пропаганду. На що Президент Молдови Ігор Додон заявив, що не підпише його через те, що закон погіршить партнерські стосунки країни з РФ.

Ще в серпні 2015-го року прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп заявляв, що його країна потребує підтримки західних партнерів, щоб протистояти російській пропаганді, зокрема, напередодні президентських виборів.

comments powered by Disqus