Прес-секретар Дональда Трампа насварив журналістів за «неправильне висвітлення» інавгурації
Прес-секретар Дональда Трампа насварив журналістів за «неправильне висвітлення» інавгурації
Він піддав різкій критиці ЗМІ за «завідомо неправдиве висвітлення» інавгурації, зазначивши, що вона була найбільш відвідуваним заходом за всю історію. Спайсер також застеріг журналістів щодо порівняння того, скільки людей прийшли на інавгурацію Барака Обами та Дональда Трампа.
За словами прес-секретаря, фотографії, на яких на майданчику перед Капітолієм видно порожні місця, спотворюють дійсність. Він також навів дані, згідно з якими транспортом у Вашингтоні в день інавгурації скористалися більше людей, ніж при інавгурації Обами в 2013 році. Оскільки офіційних даних про кількість учасників церемонії немає, інформацію щодо завантаженості транспорту використовують як один із критеріїв оцінки.
Газета The Washington Post підрахувала, що в день інавгурації в 2013 році було здійснено 783 тисячі поїздок в метро, а цього разу - 571 тисяча.
Серед аргументів щодо кількості людей, які відвідали інавгурацію, Шон Спайсер сказав, що на майданчику перед Капітолієм видно порожні місця, тому що на газон вперше постелили біле покриття, яке викривляє візуальне сприйняття натовпу. На знімках з інавгурації Барака Обами в 2013 році можна роздивитися, що біле покриття на газонах застосовувалося ще тоді.
Радниця Дональда Трампа Келіенн Конуей (Kellyanne Conway) заступилася за Спайсера, назвавши його заяви «альтернативними фактами».
Після інавгурації Дональда Трампа у Вашингтоні відбулася масштабна акція під назвою «Марш жінок». Учасники маршу вирішили як нагадати про грубі висловлювання чинного президента щодо жінок, так і підтримати та надати голос незахищеним верствам у США. Як писав MediaSapiens, американський телеканал CNN перервав трансляцію «Маршу жінок» у Вашингтоні через виступ співачки Мадонни, яка кілька разів вилаялась у своїй промові. За даними сайту Women March on Washington, в усьому світі в подібних маршах взяли участь 4,7 млн. осіб.