Посол України надіслала відкритий лист Великобританії щодо дій блогера Грема Філліпса

Урядовий портал

У листі Посол звернула увагу британської сторони на ситуацію з «провокаційною і ганебною поведінкою громадянина Великобританії пана Грема Вільяма Філліпса, який в даний час проживає на території України, окупованій Російською Федерацією».

«Він продовжує поводити себе огидним чином і публічно ображає громадян України і військовослужбовців, які захищають Україну», - пише Посол. Вона також звертає увагу на те, що самопроголошений журналіст порушив правила перетину кордону з окупованим півостровом Крим.  «Ми не вагаючись використаємо всі доступні інструменти міжнародного співробітництва, щоб притягнути його до відповідальності за свої слова та дії», - попередила пані Галібаренко.

«Україна поважає ризиковану роботу незалежних військових журналістів в Україні, які розповідають правду, але ми не толеруватимемо псевдожурналіста, який підриває нашу національну безпеку, відкрито заявляє про ідеї дискримінації і ненависті, висловлює підтримку терористичних методів і робить провокації з єдиною метою поширення насильства», - йдеться в листі. Надзвичайний та Повноважний Посол України попросила британську сторону вжити всіх можливих заходів, аби припинити пропагандистську діяльність Грема Філліпса та припинити його перебування в Україні.

«Діяльність пана Філліпса завдає шкоди репутації та високим стандартам британської журналістики», - підсумувала Посол.

22 вересня цей відкритий лист було направлено компетентним британським органам для їх подальшої реакції.

Як писав MediaSapiens, раніше на Грема Філліпса подали скаргу через вторгнення до редакції німецького видання. 2 серпня Філліпс разом із німецьким журналістом Біллі Сіксом, увірвалися до редакції видання і вимагали зустрічі зі співробітником Маркусом Бенсманом, який проводив розслідування падіння «Боінгу МН17» на Сході України. 

Також минулого року Грем Філліпс отримав медаль за заслуги перед «ЛНР». Британець отримав цю відзнаку після 40-хвилинного інтерв'ю з ватажком бойовиків «ЛНР». 

comments powered by Disqus