Північна Корея заочно засудила до страти чотирьох журналістів через книжкові огляди

AFP Photo/STR, Yahoo

Мова йде про книгу «Секретна Північна Корея», написану двома британськими журналістами, які працюють в Сеулі, та яка вперше була видана в 2015 році. Південнокорейські газети «Chosun Ilbo» та «Dong-A Ilbo» опубліквали огляди книги з нагоди її перевидання, пише Yahoo News з посиланням на AFP. Серед іншого, в книзі описується зростання чорного ринку, на якому продаються копії південнокорейських телесеріалів, модні речі з Південної Кореї тощо. Також в книзі йдеться про те, що жителі КНДР копіюють зачіски, популярні в Південній Кореї.

Центральний суд Північної Кореї постановив, що газети «вчинили жахливий злочин» та «серйозно образили гідність КНДР», опублікувавши огляди на цю книгу. Суд постановив стратити головних редакторів обох газет та журналістів, які написали огляди. «Злочинці не мають права на апеляцію, і виконання вироку може відбутися в будь-який момент і в будь-якому місці без будь-яких додаткових процедур», - йдеться у рішенні. Водночас жодних покарань для авторів книги, колишнього кореспондента Economist Даніеля Тюдора (Daniel Tudor) та Джеймса Пірсона, який пише для інформаційного агентства Reuters, суд не призначив. Також, згідно з повідомленням Reuters, вироки журнаілстам були винесені заочно. 

Як писав MediaSapiens, раніше у Північній Кореї заборонили саркастичні висловлювання щодо уряду.  Зокрема під заборону потрапила іронічна фраза «У всьому винні США» (This is all America’s fault), яку корейці використовують, аби висміяти тенденцію свого уряду звинувачувати іншу країну в своїх проблемах.

comments powered by Disqus