Казахстанська журналістка із санкційного списку РНБО заявляє, що ніколи не писала про Україну

Казахстанська журналістка із санкційного списку РНБО заявляє, що ніколи не писала про Україну

12:57,
18 Вересня 2015
4338

Казахстанська журналістка із санкційного списку РНБО заявляє, що ніколи не писала про Україну

12:57,
18 Вересня 2015
4338
Казахстанська журналістка із санкційного списку РНБО заявляє, що ніколи не писала про Україну
Казахстанська журналістка із санкційного списку РНБО заявляє, що ніколи не писала про Україну
Автори:
Журналістка Ольга Коваленко, яка є керівником представництва російського агентства «РИА Новости» у Казахстані (видання «Новости Казахстан»), заявила, що ніколи не писала про події в Україні і не висловлювала своєї думки щодо цих подій.

У коментарі для «Радио Азаттик», казахстанської служби «Радіо Свобода», Ольга Коваленко висловила здивування тим, що її ім’я опинилось у санкційному списку осіб, відповідальних за здійснення злочинної діяльності проти України.

Вона заявляє, що «ніколи у житті не писала статей про Україну», не висловлювала своєї думки: «Якщо чесно, тема України мене не цікавить. У Казахстані, де я працюю та живу, достатньо інших цікавих тем. Я професійний журналіст, тому не могла писати статті про те, що сама не бачила, не чула і де не була, тим більше не вислухавши думку різних людей. Не розумію, чому до мене застосували таки санкції».

Ольга Коваленко зазначає, що бувала в Україні  6 чи 7 років тому на дводенному форумі журналістів, і відтоді її з Україною ніщо не пов’язувало.

Вона заявляє, що хотіла б отримати якісь офіційні пояснення з приводу того, чому її й низку інших журналістів «неправдиво» звинуватили в Україні: «Чим ми не вгодили владі Украни?».

Сайт «Новости – Казахстан», яким керує Ольга Коваленко, є представництвом російського «РИА Новости». Як можна побачити, абсолютну більшість матеріалів про Україну ресурс публікує з посиланням на новини «РИА Новости».   

Як повідомлялось, 16 вересня Президент України Петр Порошенко своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) від 2 вересня щодо застосування санкцій проти фізичних та юридичних осіб, відповідальних за здійснення злочинної діяльності проти України. До санкційного списку  журналісти та блогери (а також публіцисти, редактори та ведучі). На рівні з російськими журналістами-пропагандистами, а також співробітниками просепаратистських ЗМІ в списку фігурували троє журналістів британської корпорації BBC, троє іспанських журналістів та публіцист німецького видання Die Zeit.

Це рішення викликало значний резонанс та критику в українській та європейській спільноті. Зокрема, Міжнародна неурядова організація Комітет захисту журналістів засудила указ Президента України Петра Порошенка, який поширив санкції на журналістів, і закликала українську владу негайно виключити їхні імена із санкційного списку. Представник ОБСЄ зі свободи медіа Дуня Міятович заявила, що санкції української влади, які заборонили в'їзд до України кільком десяткам іноземних журналістів, є серйозною загрозою для прав журналістів на вільний збір інформації. Переглянути рішення про санкції щодо представників медіа закликав українську владу і генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Яґланд. 

17-го вересня РНБО скасувала санкції проти таких журналістів:  Антона Чічерова (Велика Британія),Емми Уеллс (Велика Британія), Мануеля Ангеля Састре(Королівство Іспанія), Міхаеля Рутца (Федеративна Республіка Німеччина), Антоніо Хосе Памплієга Родрігеса (Королівство Іспанія), Стіва Росенберга (Великобританія). Сьогодні, 18-го вересня, Петро Порошенко своїм указом №550/2015 увів у дію це рішення РНБО. 

Як повідомляв MediaSapiens, у санкційному списку є також  105 юридичних осіб. Серед них ВАТ «Первый канал», ВАТ «Телекомпания НТВ» і телеканали  «РТР-планета» і «Россия-24». Згідно з документом, до цих підприємств застосовуються санкції у вигляді «обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування».

Також до нього потрапила компанія «Аэрофлот», «Лаборатория Касперского», суспільний рух «Новороссия», бригада «Призрак», благодійний фонд «Новомучеников и исповедников Христовых» та ін.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Скрін-шот newskaz.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду