Ірландський парламент обговорить податковий штраф Apple

media.salon.com

Раніше уряд Ірландії заявив, що оскаржуватиме це рішення Єврокомісії у суді.

Напередодні, ввечері вівторка члени парламенту отримали 16-сторінкову доповідь міністерства фінансів щодо подробиць рішення, яке є конфіденційним документом, пише BBC.

Минулого тижня урядовці заявляли, що шукатимуть у парламенті підтримки свого рішення щодо оскарження рішення Єврокомісії.

Перед цим голова правління Apple Тім Кук заявляв, що дуже впевнений у тому, що це рішення буде зупинене в суді. Він назвав рішення Єврокомісії «божевільним» і «політичним».

Проте комісар ЄС з питань конкуренції Маргрете Вестагер заперечила заяви голови Apple. Вона заявила, що «рішення (Єврокомісії. - Ред.) ґрунтується на фактах, зокрема, щодо даних про доходи Apple Sales International в Ірландії».

Нагадуємо, що раніше Єврокомісія постановила стягнути із компанії Apple 13 млрд євро на користь Ірландії через недонараховані податки. Розслідування податкової угоди Apple з урядом Ірландії було розпочато ще в 2013 році. Тепер Єврокомісія прийняла рішення, що податкова угода Apple з владою Ірландії є такою, що суперечить європейським законам.

comments powered by Disqus