Facebook оштрафували через збір даних про користувачів

itc.ua

Про це йдеться на сайті комісії.

«CNIL ввела санкції в розмірі 150 тис. євро проти Facebook Inc», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, таке рішення було прийняте після перевірки документів Facebook з метою контролю дотримання закону Франції про захист персональних даних користувачів даної соцмережі.

Згідно з інформацією французької нацкомісії, були виявлені численні порушення закону. Зокрема йдеться про те, що Facebook використовує особисті дані для адресної реклами. Також повідомляється, що соцмережа стежила за пошуковими запитами своїх користувачів без їх відома за допомогою cookies, які містять історію відвідин сайтів та інформацію про вподобання.

CNIL направив Facebook перше офіційне повідомлення про претензії ще в січні 2016 року. Аналогічні розслідування також проводилися в Бельгії, Німеччині, Іспанії та Нідерландах.

Раніше MediaSapiens писав про те, що влада ЄС може накласти штраф на компанії Facebook, Twitter і Google за порушення прав користувачів. У ЄС вимагали від інтернет-гігантів змінити угоди про користування соцмережами, оскільки вони порушують встановлені в Європі права користувачів. 

Крім того, в ЄС вимагали змінити підхід компаній до спонсорського контенту і передбачити право споживачів розірвати угоду про користування соцмережами. 

comments powered by Disqus