Єврокомісія оштрафувала Facebook за обман з WhatsApp

Про це пише BBC

«Сьогоднішнє рішення - це чіткий сигнал для компаній про те, що вони повинні виконувати всі правила ЄС про злиття, зокрема зобов'язання надавати коректну інформацію», - йдеться в заяві комісара Євросоюзу з питань конкуренції Маргрет Вестагер.

«Комісія повинна ухвалювати рішення про наслідки злиття для конкуренції, володіючи точними фактами», - додала вона.

Регулятори ЄС схвалили покупку WhatsApp наприкінці 2014 року, оскільки угода, за їхніми даними, не загрожувала конкуренції в секторі соцмереж.

За заявою Єврокомісії, коли Facebook повідомляв регуляторів про угоду, компанія заявила, що «не зможе створити надійну автоматизовану систему, що дозволяє зв'язати акаунти користувачів двох сервісів».

Однак в серпні 2016 року WhatsApp оголосила про оновлення умов використання сервісу і політики конфіденційності і додала можливість зв'язати номери користувачів WhatsApp з акаунтами в Facebook.

Минулого року після початку розслідування Єврокомісія з'ясувала, що компанія надала невірні дані - і технічна можливість пов'язати акаунти в Facebook і WhatsApp існувала і в 2014 році.

У жовтні минулого року через тиск місцевої влади Facebook тимчасово припинила збір даних користувачів WhatsApp в Євросоюзі.

Нагадуємо, що раніше Національна комісія з інформаційних технологій і свободи Франції (CNIL) оштрафувала компанію Facebook на 150 тис. євро через збір даних користувачів соціальної мережі. Як зазначається, таке рішення було прийняте після перевірки документів Facebook з метою контролю дотримання закону Франції про захист персональних даних користувачів даної соцмережі.

comments powered by Disqus