ЄСПЛ присудив «Новой газете» 3400 євро компенсації через суперечку щодо статей про «Курськ»

oneofus.eu

Окрім того, 2170 євро компенсації отримає кореспондентка видання Олена Мілашина. Росія також повинна буде покрити судові витрати, повідомляє BBC.

«Новая газета» поскражилась в Європейський суд з прав людини на рішення московського суду, який зобов'язав видання спростувати статті про невдалу операцію з порятунку моряків атомного підводного човна «Курськ».

ЄСПЛ дійшов до висновку, що російські суди порушили право на свободу самовираження, коли приймали рішення за позовами, пов'язаними з публікаціями про вибух на підводному човні. В 2005 році до видання позивалися головний судмедексперт російського Міністерства оборони Віктор Колкутін та ряд інших експертів, які вимагали спростувати інформацію в статтях про «Курськ». На їх думку, ці публікації зашкодили їх діловій репутації. Тоді «Новая газета» виплатила 50 тис. рублів компенсації (близько 23 тис. грн.), а журналістка Олена Мілашина, яка була авторкою статей, виплатила 7 тис. Рублів (близько 3200 грн).

Згідно з офіційною версією, всі моряки «Курська» загинули одразу після вибуху, який трапився через витік компонентів палива. «Новая газета» писала, що протягом двох днів в районі, де затонув човен, було чути сигнали SOS. Також видання вказувало на те, що офіційна версія допомогла офіцерам ВМФ уникнути відповідальності за недбало проведену рятувальну операцію.

ЄСПЛ вирішив, що російські суди не змогли знайти баланс між правом заявників на захист ділової репутації і свободою преси. В постанові також йдеться про те, що «втручання суду серйозно ускладнило для ЗМІ обговорення важливих для суспільства питань».

Раніше ЄСПЛ розглянув скаргу російських журналістів через викрадення, незаконне позбавлення волі, порушення права на приватну власність та неналежне розслідування злочину. Колишній глава «Меморіалу» Олег Орлов і троє журналістів каналу РЕН зазнали нападу у Назрані в 2007 році. Вони приїхали для висвітлення мітингу після загибелі шестирічного хлопчика під час спецоперації. Вночі в їхній готель прийшли озброєні люди, викрали журналістів, вивезли їх у поле і побили, а також забрали у них апаратуру та особисті речі.

 

comments powered by Disqus