Держдума РФ може зароборонити відвідування журналістам з США

Фото: AP, Mikhail Metzel

Про це пише«Радіо свобода» з посиланням на російські ЗМІ.

«Наш комітет планує провести позачергове засідання, на якому ми будемо розглядати проект постанови, який винесуть на Раду Держдуми у вівторок і далі на пленарне засідання в середу, 6 грудня. Це заборона на відвідини Держдуми журналістів, які представляють усі американські ЗМІ», – сказала пані Савастьянова.

Як зазначає «Радіо свобода», цей крок стане відповіддю на нещодавнє позбавлення журналістів RT акредитації в Конгресі США. У листі, надісланому RT, Конгрес назвав продовження компанією повноважень при конгресі є «неприйнятним». У січні RT America була згадана в доповіді спецслужб США щодо впливу Росії на президентські вибори 2016 року. Там RT назвали «державною пропагандистською машиною», яка «позиціонувала себе як американський канал і свідомо намагалася затушувати будь-які юридичні зв'язки з російським урядом».

Нагадаємо, 15 листопада російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами й які вимагають від медіа зокрема розкривати джерела фінансування. 25 листопада Президент РФ Володимир Путін підписав цей закон.

Росія розробила та ухвалила законопроект про визнання медіа «іноземними агентами» після того, як Міністерство юстиції США змусило зареєструватися російський державний телеканал RT у статусі з такою ж назвою та компанію, яка ретранслює російське державне радіо Sputnik у США. Коли стало відомо про таку вимогу з боку США, президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ може вжити «швидких дзеркальних заходів» у відповідь на «утиски російських журналістів у західних країнах».

Як писав MediaSapiens, днями до Держдуми Росії внесли законопроект, який пропонує з 1 січня 2018 року карати штрафами іноземні ЗМІ в Росії у випадку визнання їх «іноземними агентами» чи порушення відповідного закону. Пропонований розмір штрафу становить від 10 тисяч рублів для фізичних осіб і до 5 мільйонів рублів для юридичних. У новому законопроекті передбачений також адміністративний арешт до 15 діб.

comments powered by Disqus