Афганістан заблокував месенджери WhatsApp і Telegram на 20 днів

habertekno.com

Про це повідомило «Радіо Свобода».

Обидва мобільних додатка, які використовують зашифрований канал передачі повідомлень, користуються популярністю серед користувачів смартфонів в Афганістані. 

Представник Міністерства зв'язку та інформаційних технологій Афганістану Саєд Наджиб Нангял підтвердив, що був виданий відповідний ордер.

«Через деякі технічні проблеми і для кращого нагляду ми вирішили зупинити роботу цих двох додатків. Це тимчасове рішення, яке діятиме з сьогоднішнього дня і буде протягом 20 днів», – сказав пан Нангял.

Він додав, що такі заходи не буде застосовано до ресурсів Facebook, Twitter та YouTube.

Рішення влади Афганістану викликало хвилю критики в соціальних мережах, де користувачі розцінили заборону користуватись месенджерами як атаку на свободу слова.

Уповноважений міністра телекомунікацій країни Шахзад Аріобі відкинув такі звинувачення. Він написав у Facebook, що регулятор такими чином відповів на скарги громадян про функціональність додатків. «Уряд прагне до свободи вираження поглядів», – заявив пан Аріобі.

Раніше місцеві ЗМІ з посиланням на невідомі джерела повідомляли, що заборону ініціювали афганські службовці безпеки, щоб припинити обмін зашифрованими повідомленнями серед представників екстремістських груп. «Радіо Свобода» зазначає, що ці месенджери популярні серед бойовиків талібів.

Нагадаємо, цього року російська Держдума Росії ухвалила в останньому читанні законопроекти, які передбачають регулювання роботи месенджерів та забороняють засоби обходу блокування сайтів. Згідно з так званим «законом Ярової» месенджери мають надавати правоохоронним органам інформацію для декодування переписки. Також ці закони передбачають, що з 2018 року провайдери і стільникові оператори будуть зберігати переписку користувачів протягом півроку. 

У жовтні російські журналісти Олег Кашин та Олександр Плющев заявили, що подають судові позови до ФСБ через вимогу установи до Telegram розкрити переписку користувачів.

Цьогоріч Роскомнагляд також вніс до списку заборонених ресурсів адреси месенджерів BlackBerry, Imo та Line й аудіовізуальний чат Vchat.

У вересні стало відомо, що Китай повністю заблокував месенджер WhatsApp.

comments powered by Disqus