Невидимі інформаційні впливи

00:00,
26 Травня 2013
3186

Невидимі інформаційні впливи

00:00,
26 Травня 2013
3186
Невидимі інформаційні впливи
І Гітлер, і Сталін у довоєнний час в один момент пересаджали всіх своїх окультистів, відчуваючи від них конкретну загрозу.

Інформаційні впливи можуть нести результативність не відразу, а через деякий час.  Саме на цьому побудована концепція Effects-Based Operations (скорочено - EBO), де розрізняються ефекти першого, другого, третього і далі порядків. Наш мозок налаштований бачити тільки найближчі наслідки, а вони можуть бути і віддаленими в часі. Можливі випадки, коли те, що здається позитивом як наслідок першого порядку, може розвиватися як негатив у подальшому.

Колись американська Sandia Lab мала програму моніторингу інтернету з ціллю пошуку революційних текстів. У преамбулі до цієї програми констатувалося, що і Гітлер, і Ленін за 10-15 років перед тим, як втілити в життя свої ідеї, видали їх у вигляді книг. Потім ця програма зникла з інтернету. Зрозуміло для цього треба сформувати модель світу, яка призводить до радикальних дій. Американські військові активно почали вивчати це після 11 вересня, наприклад, С. Кутба, оскільки саме його погляди сформували Аль-Каїду.

У Гітлера було декілька менторів, які сформували його погляди. Один з них - Дітріх Еккарт. Про нього говорять, що без нього не було б Голокосту. Саме в такому контексті, наприклад, його згадують в телесеріалі «Морська поліція: Лос-Анджелес». Він був поетом, драматургом і редактором декількох антисемітських часописів. Тобто його ідеологія була чітка і сформована, оскільки він займався її розповсюдженням.

Саме Еккарт відкрив Гітлера в 1919 р., побачивши в ньому нового фюрера. Саме Еккарт привів до Гітлера Розенберга. Саме Еккарт взяв ідею «суперлюдини» з ранніх творів Ланца фон Лібенфельса. Це у Ланца були ідеї стерилізації нижчих рас і завищення «людей бога» арійської раси. В 1907 р. він заснував власну езотеричну організацію Ordo Novo Templi. Сам про себе він писав, що і свастика, і фашистський рух вийшли з його часопису Ostara. Але Гітлер, коли прийшов до влади, заборонив йому друкуватися, а часопис Ostara був вилучений з продажу. Ланц помирає аж в 1954 р., правда, в післявоєнний час він вже казав, що Гітлер перекрутив його ідеї.

Еккарт створює інтелектуальний контекст для дій Гітлера. Він (правда, не він один, були й інші впливи) створює мотивацію для дій Гітлера. Гітлер отримав «внутрішню» швидкість саме для цих дій.

З усього всього найцікавішими є не ці факти, які є більш-менш відомими, а те, що окультні аспекти нацизму вивели з-під обговорення на Нюрнберзькому процесі.  Так цитує колишнього британського прокурора на процесі Е. Ніва «Нова енциклопедія окультизму» (Greer J.M. The new encyclopedia of the occult. -  St. Paul, 2004). Такі ж думки приписують і У. Черчиллю. У цьому ж тексті цитується ще один цікавий висновок. США і Британія ділили між собою ракетних і ядерних вчених, і ніхто не займався містикою і магією, усіх цих вчених забрав собі Радянський Союз.

У німців був проект «Доктор Грюнбаум», де вивчалися психічні можливості людини. Про це розповідає американський військовий розвідник Л. Баченен (див. інше цікаве інтерв'ю з ним). Він займався віддаленим баченням, а ці методи були розроблені в Стенфордському дослідницькому інституті. На базі його інтерв'ю Дж. Ронсон написав книгу, за якою був створений цікавий фільм з такою ж назвою – «Люди, що дивляться на кіз» (Ronson J. The men who stare at goats. - New York, 2004). Герой, якого грає Дж. Клуні, як раз базувався на реаліях з життя Л. Баченена. Він має і свій сайт - www.crviewer.com/. Там є досить детальна його біографія.

Відповідні радянські дослідницькі групи військових працювали на тих же напрямках (див. біографію О. Савіна, який керував цим підрозділом в генштабі Росії, до речі, він є почесним громадянином Севастополя). Радянська сторона обрала для себе гіпотезу, що вони підключаються до космічної свідомості, мабуть, щоб не користуватися термінологією окультизму. Для цього був запропонований термін ноокосмологія (див. тут і тут).

О. Савін розповідає, що в 1991 р. за допомогою прем'єра В. Павлова була створена відповідна група на базі студентів Фізтеху. Там намагалися розвинути екстрасенсорні можливості людини. Інші експерименти робилися за допомогою КДБ. Після розмов з Н. Бехтєревою про досвід її батька, вони загіпнотизували 20 добровольців, з яких 12 згадали про свої минулі життя. КДБ вдалося перевірити по своїх каналах історію тих, що жили колись в  Європі, і вони підтвердилися, як розповідає О. Савін.

Можна сумніватися, ставити запитання, але все одно експерименти в цих сферах слід робити (див. деякі інші аспекти роботи російських дослідників тут, тут і тут). У часи холодної війни всі навипередки намагалися обігнати супротивника: США відчували, що СРСР йде попереду, а СРСР те саме розумів стосовно США.

Stargate Project був однотипним радянському американським проектом. У США було 18 спеціалістів, які могли бачити на відстані. Цікаво, що згаданий вище німецький військовий проект «Doktor Grünbaum» розробляв також техніки пропаганди, а також техніки «психічного шпигунства», «читання розуму» та «контролю розуму».

У книзі Дж. Маррса стверджується майже тими ж словами, якими говорить О. Савін, що нацисти знайшли контакт з нелюдським розумом (Marrs J. The rise of the Fourth reich. - New  York, 2008). У своєму інтерв'ю Маррс стверджує, що причиною входження американців в Ірак було пограбування іракського національного музею. А проти цього входження були Франція і Німеччина, які мали там власні археологічні експедиції, що приносили їм багато нових артефактів. До речі, він також зазначає, що «1984» Дж. Оруелла не є картиною тоталітарного СРСР, як всі ми вважаємо, це модель майбутнього людства, до якого світ наполегливо ведуть.

Великі обсяги практичного окультизму і магії заховані в матеріалах по довоєнній боротьбі радянських спецслужб із залишками різних лож. Одна з таких лож мала лабораторію по передачі думок на відстані, по наведенню шкоди, було і намагання вплинути на радянських політиків, щоб відновити боротьбу за Босфор і Дарданелли. Вони створили свою лабораторію на Луб’янці, щоб під експерименти підпало і те, що людина, коли вмирає, виділяє велику кількість енергії. Одним з керівників цієї ложі розенкрейцерів був В. Тегер (див. інформацію про нього тут і тут). У них був навіть цікавий термін «оперативна магія».

І Гітлер, і Сталін у довоєнний час в один момент пересаджали всіх своїх окультистів, відчуваючи від них якусь конкретну загрозу. Також Сталін після війни розпустив підрозділи диверсантів, бо побачив у них загрозу. І ця історія повторилася ще раз, коли ці підрозділи спробував відродити Жуков, якого відразу  звільнив Хрущов. Усі вони розуміли, що такі підрозділи можуть раптово змінити владу в країні. Але це інший досвід.    

Узагалі містичний досвід намагаються використати всі: і релігія, і мистецтво, і політика (див. тут, тут і тут). Дж. Ченнон говорить про стратегічний шаманізм. Це цікава постать, що намагалася використати езотеричні знання у військовій справі  (див. про нього тут). Він також є прототипом героя фільму «Люди, що дивляться на кіз», де солдатів навчали поглядом вбивати кіз. Ченнона ще розглядають і як військового футуролога, який написав підручник «Перший батальйон Землі» (див. тут і тут). Адже він після В'єтнаму намагався внести у військову справу нові реалії.

Про фільм Ченнон каже наступне: «Міфологія "батальйону", яку я створив, була креативним інструментарієм думання, що створений для допомоги молодим лідерам армії продумувати нові шляхи, налаштовані на зміну суті війни, а також поліпшувати вірогідність виживання для всіх, хто був задіяним. Усе це було запропоновано, щоб поліпшити уяву».

Малі сили виходять на арену ще й через теорію хаосу, де одним із важливих постулатів є якраз малий вплив, який може переводити систему на новий шлях. Теорію хаосу сьогодні намагаються пристосувати і до соціальних наук. У С. Манна, який першим звернув увагу на застосування теорії хаосу в соціальних напрямках, є цікава фраза [36 - 39]: «Політика - це продовження війни лінгвістичними засобами» (див. тут, тут, а також - Mann S. Chaos theory and strategic thought. - Parameters. - 1992. – Autumn; Lawson S.T. Info[at]war.mil: Nonlinear Science and the Emergence of Information Age. - Ann Arbor, 2008).

До того ж, ми не знаємо більшої частини тих сил, які намагаються управляти нашим світом: від масонів до спецслужб, включаючи Україну масонську, яку досліджує Данило Яневський  (див. тут, тут, тут, тут, тут, тут, тут, а також -  Lashmar P., Oliver J. Britain's secret propaganda war. 1948 1977. - Phoenix Mill, 1998; Osgood K. Total cold war. Eisenhower's secret propaganda battle at home and abroad. - Lawrebce, 2006; Snyder A.A. Warriors of disinformation. American propaganda, Soviet liesand the winning of the cold war. - New York, 1995). Тому наше реагування на одні сили, які є на поверхні, нічого не може вдіяти, якщо більша кількість сил знаходяться поза нашою увагою. Сьогодні окультизм, езотерика вивчаються все більш об'єктивно (див., наприклад, тут, тут, тут, тут, тут і тут). І це дає надію на те, що невидимі сили в решті решт будуть враховуватися при аналізі і плануванні.

Тим більш, що ми залишили поза увагою роль ще однієї невидимої широкому загалу сили - радників, а вона набагато більша, ніж це здається на перший погляд (див. такі книги - Врублевский В. Владимир Щербицкий: правда и вымыслы. - Киев, 1993; Суходрев В.М. Язык мой - друг мой. От Хрущева до Горбачева... - М., 1999; Александров В. Кронпринцы в роли оруженосцев. Записки спичрайтера. - М., 2005). Наприклад, під час візиту Щербицького у США Г. Арбатов, який був членом делегації, підштовхував Щербицького змінити те, що йому рекомендувало говорити ЦК. А перекладача В. Суходрева, який літав з Брежнєвим у США, один з американських президентів проводжав словами: прилітайте ще і привозьте із собою свого президента. Бо Суходрев викреслював із підготовлених нотаток, чого не треба було говорити генсеку, і це побачили американці. Поза нашою увагою залишилася і конспірологічна тематика, а саме ці впливи багато в чому формували світову історію (див. тут, тут, тут, тут, тут, тут, тут, тут, тут, тут і тут). Впливи залишаються впливами навіть тоді, коли їх ніхто не помічає. Непомітні впливи навіть більш небезпечні, оскільки їх не помічають, а результативність все одно присутня.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
aruad.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Олена Петрівна
12:43 / 07.06.2021
Оствиця - окультна назва пов'язана з чорною магією ополячених князів Любомирських, яку популяризують нині у Рівному. Назву лукаво видають за українське історичне надбання. Питається чому? Кому потрібна така каламуть періоду українського занепаду? Відповідь у статті "Оствиця, навіщо українцям окультизм князів Любомирських?" Шукайте!
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду