Парламент не захотів врятувати від приватизації приміщення бібліотек, книгарень та державних видавництв

00:00,
13 Січня 2011
1395

Парламент не захотів врятувати від приватизації приміщення бібліотек, книгарень та державних видавництв

00:00,
13 Січня 2011
1395
Парламент не захотів врятувати від приватизації приміщення бібліотек, книгарень та державних видавництв

13 січня Верховна Рада відправила на повторне друге читання законопроект № 5449 про внесення змін до закону «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» щодо заборони приватизації приміщень, де розташовані бібліотеки, книгарні та державні видавництва, внесений Юрієм Костенком, Ярославом Джоджиком та Іваном Зайцем. За таке рішення проголосували 346 народних депутатів.

 

Проект закону пропонує внести зміни до закону «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», а саме другий абзац ч. 3 ст. 2 «Об'єкти малої приватизації» доповнити наступним абзацом: «Також, не можуть бути об'єктами малої приватизації будівлі (споруди, приміщення) або їх окремі частини, де розміщаються бібліотеки, книгарні та державні видавництва».

 

Основна мета запропонованого законопроекту – протидіяти приватизації та перепрофілюванню будівель державних книгарень, друкарень та видавництв.

 

Ініціатори документу хочуть зберегти ті державні книгарні, друкарні та видавництва, які ще залишилися і функціонують, однак стоять перед загрозою приватизації саме через їх майновий комплекс і земельні ділянки. Ухваливши законопроект, Верховна Рада, на думку авторів документу, зможе зупинити практику поступового знищення української книги шляхом приватизації та перепрофілювання її трьох основних складових – книгарень, друкарень та видавництв.

 

«Телекритика»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду