Саудівська Аравія зарегулювала інтернет-ЗМІ

00:00,
8 Січня 2011
1144

Саудівська Аравія зарегулювала інтернет-ЗМІ

00:00,
8 Січня 2011
1144
Саудівська Аравія зарегулювала інтернет-ЗМІ
Обмежене коло осіб, які можуть володіти сайтами.

Саудівська Аравія посилила державне регулювання інтернет-медіа. Про це йдеться на сайті міжнародної організації «Репортери без кордонів».

 

1 січня 2011 року міністр культури та інформації Абдул Азіз Ходжа оголосив про нові правила регулювання інформаційних інтернет-видань, які, на думку «Репортерів», посилюють і без того драконівські заходи саудівської влади, спрямовані на цензурування інтернету – останнього середовища, де збереглася відносна свобода висловлювань.

 

Згідно із статтею 7 нового законодавчого акту, онлайн-медіа, сайти традиційних медіа та сайти, що публікують аудіо- та відеоконтент або рекламу, повинні отримати ліцензію в міністерстві культури та інформації. Ліцензію необхідно поновлювати що три роки. Право на її отримання має громадянин Саудівської Аравії віком щонайменше 20 років, із вищою освітою та спроможний надати «документи, що засвідчують добропорядність».

 

«Ці умови є надто репресивними. Вони вимагають від онлайн-ЗМІ отримання урядового схвалення та є вочевидь дискримінаційними. Вікове та освітнє обмеження позбавить законного права на висловлювання багатьох молодих людей, а вимога щодо саудівського громадянства дискримінує іноземців», - ідеться в заяві організації.

 

Також усі онлайн-медіа будуть зобов’язані публікувати інформацію про компанію, що надає їм веб-хостинг, що дозволить владі у разі потреби тиснути на хостерів, аби ті перекрили доступ до тих чи інших ресурсів.

 

Онлайн-форуми, блоги, персональні сайти, електронні архіви та чати підлягають реєстрації. Блогерів не зобов’язують розкривати свою особу, однак у документі чітко зазначено, що анонімність є небажаною. Також міністерство визначатиме редактора кожного онлайн-видання, який нестиме повну відповідальність за контент. У документі не визначено, чи поширюватиметься ця відповідальність на коментарі, залишені читачами. У відповідь на бурхливі протести щодо цієї вимоги міністр пообіцяв пом’якшити її.  

 

Згідно із статтею 17, будь-яке порушення цих вимог карається штрафом у сумі до 20 тисяч євро, повним або частковим, тимчасовим або постійним блокуванням сайту. Міністерство залишає за собою право розширити сферу застосування цього законодавчого акта.

 

Згідно з законом про технології, що набув чинності у січні 2008 року, власники сайтів, що підтримують тероризм, караються десятьма роками ув’язнення, тоді як поширення порнографії тягне на п’ять років. Цей закон також передбачає покарання для власників інтернет-кафе, які надають свої комп’ютери для поширення контенту, що «порушує цінності Королівства».

 

«Медіаграмотність» за матеріалами «Репортерів без кордонів»

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду