Журналістам Lifenews заборонили в'їзд в Молдову

Про це повідомляють самі журналісти Lifenews.

«Ось вже дев'яту годину ми з моєю колегою Наталією Калишевою знаходимося в транзитній зоні аеропорту Кишинева. Досі нам не повернули паспорти», - поскаржився кореспондент LifeNews Олексій Казанников.

Дещо раніше про факт затримання «РИА Новости» повідомив головний редактор каналу Анатолій Сулейманов.

«Наша знімальна група пройшла митний контроль в аеропорту Кишинева, а потім вже на стрічці (видачі багажу) їх попросили пред'явити речі до огляду. Їм було оголошено, що їм заборонений в'їзд в Республіку Молдова з причини, що у них немає акредитації», - розповів Сулейманов.

Кореспондентам видали документ про заборону в'їзду і повідомили, що паспорти вони отримають після повернення до Москви від представника авіакомпанії. В даний час журналісти очікують зворотного рейсу до Росії, який буде тільки ввечері.

Також Сулейманов повідомив, що у журналістів вилучили флешку, на якій записаний «шматочок якогось репортажу». Він, на думку представників молдавських митних органів, «загрожує безпеці Молдови».

Сулейманов додав, що митні органи «дізналися про те, що один з журналістів виявився нев'їзним в Україну», що, на його думку, могло послужити підставою заборони на в'їзд в Молдову.

Як зазначив головний редактор, у журналістів дійсно не було акредитації в Молдові, оскільки з цим у багатьох російських журналістів останнім часом виникають складнощі, і додав, що «формально вони (митна служба Молдови) мають рацію».

Нагадуємо, що у травні уряд Молдови схвалив законопроект, який фактично передбачає повну заборону мовлення в країні інформаційних та інформаційно-аналітичних передач російських телеканалів. Цей законопроект спрямований «на забезпечення захисту вітчизняного інформаційного простору від зовнішньої маніпуляції і пропаганди».

 

comments powered by Disqus