ЮНЕСКО випустила посібник для журналістів з порадами про висвітлення тероризму

UNESCO

Як повідомляється на сайті організації, це видання має на меті допомогти медійникам ефективно інформувати громадськість про подібні надзвичайні події, при цьому уникаючи ризиків підігравати терористам, спричиняючи поляризацію суспільства і налаштовуючи людей один проти одного.

Журналістам радять уважно обирати осіб, яких вони цитують у своїх публікаціях, які меседжі вони ретранслюють та який контекст мають їх новини. При цьому посібник враховує тиск, під яким працюють сучасні медіа: боротьба за увагу аудиторії, швидкий темп роботи, психологічний тиск.  Окремий розділ підручника присвячений безпеці журналістів: ризикам викрадення та травмам, які вони можуть отримати, висвітлюючи надзвичайні події, пов'язані з тероризмом.

Помічник Генерального директора з питань комунікації та інформації ЮНЕСКО Френк Ла Ру (Frank La Rue) звертає увагу на те, що тероризм - не нове явище в суспільстві. «Кінцева мета терористів - розколоти суспільство навпіл. В тому числі шляхом провокування репресій, дискримінації та ворожнечі. Вони прагнуть одночасно довести свою правоту, отримати підтвердження своїх передбачень про широке переслідування, і водночас залучити собі нових послідовників. Вони прагнуть створити настрій пораженства перед обличчям нападів і поляризованих реакцій», - розповів він.  

В посібнику є приклади останніх терористичних атак та розглядаються питання, як журналісти повідомляють про жертв терору, працюють з чутками, офіційними повідомленнями влади, проводять інтерв'ю з терористами та як повідомляють зібрану інформацію аудиторії.  

Посібник доступний двома мовами - французькою та англійською. Англомовну версію можна отримати за посиланням, франкомовну - тут

Раніше міжнародна організація ЮНЕСКО опублікувала головні положення п'яти запропонованих нею правил щодо медійної та інформаційної грамотності.

comments powered by Disqus