Українській кінокритиці не вистачає майданчиків та зворотнього зв’язку з читачем – експерти

00:00,
24 Жовтня 2013
1533

Українській кінокритиці не вистачає майданчиків та зворотнього зв’язку з читачем – експерти

00:00,
24 Жовтня 2013
1533
Українській кінокритиці не вистачає майданчиків та зворотнього зв’язку з читачем – експерти
Кінокритики та журналісти взяли участь в дискусійній панелі «Критичний погляд на українську кінокритику», що відбулась сьогодні в рамках «Майстерні талантів» МКФ «Молодість». 

У дискусії, зокрема,  взяли участь кінознавець Володимир Войтенко, кінокритик та журналіст (газета «День») Дмитро Десятерик, кінокритики Станіслав Бітюцький, Олександр Гусєв та редактор програми «Аргумент кіно» Ігор Грабович, модерував дискусію літературний оглядач журналу «ШО» Юрій Володарський.

Учасники обговорювали стан української кінокритики, її вплив на читачів і представників  кіноіндустрії, а також те, яким чином можна утримувати конкуренцію з російською кінокритикою. 

«Українська кінокритика, безумовно, існує, але  не в тому обсязі, в якому вона необхідна, - зауважив Олександр Гусєв. -  Хоча часто доводиться чути, навіщо потрібна кінокритика, якщо враховувати, що ми мало знімаємо власних фільмів. Однак саме кінокритика та фестивалі можуть стати середовищем для  формування смаку, і хай не йдеться про вплив на  вітчизняних кінематографістів, але можна впливати на вітчизняну публіку».

Однією з найсерйозніших проблем є відсутність видань для повноцінної кінокритики, зазначив Володимир Войтенко. За його словами, одних лише блогів кінокритиків недостатньо: «Немає усталених майданчиків для розвитку критики, завдяки яким вона могла б входити у світовий контекст».

Присутні на дискусії глядачі зазначили, що недоліком вітчизняної кінокритики є нестача зворотнього зв’язку із читачами та  спілкування між аудиторією і авторами. Учасники обговорення погодились із цим,  зауваживши, що зараз комунікація та відгуки на матеріали здебільшого   відбувається через соціальні мережі.

 «Дуже важливо знати, для кого ти пишеш, хто твій читач, - зазначив Ігор Грабович. – Я своїх читачів в інтернеті майже всіх знаю в обличчя, і це краще, ніж писати для віртуальних мільйонів.   Так ти постійно уточнюєш свій метод, це дисциплінує твою мову і стиль, і це найоптимальніший варіант роботи».

Детальніше про дискусію «Критичний погляд на українську кінокритику» читайте найближчими днями на MediaSapiens.

Розклад майстер-класів у рамках «Майстерні талантів» на сайті.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
MediaSapiens
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду