«Українська правда» заплуталась у структурі ОБСЄ та вигадала посаду «координатора»

«Українська правда» заплуталась у структурі ОБСЄ та вигадала посаду «координатора»

13:00,
2 Серпня 2018
6305

«Українська правда» заплуталась у структурі ОБСЄ та вигадала посаду «координатора»

13:00,
2 Серпня 2018
6305
«Українська правда» заплуталась у структурі ОБСЄ та вигадала посаду «координатора»
«Українська правда» заплуталась у структурі ОБСЄ та вигадала посаду «координатора»
Автори:
Інтернет-видання «Українська правда» у своїй новині назвало Тоні Фріша «координатором ОБСЄ». Але такої посади не існує.

Про це пише у Фейсбуці керівниця проектів із розвитку медіа Координатора проектів ОБСЄ в Україні Марина Безкоровайна.

Минулого четверга «Українська правда» опублікувала новину про те, що координатор робочої групи з гуманітарних питань у Тристоронній контактній групі Тоні Фріш у вересні відвідає українських заручників на Донбасі. Проте у заголовку та по тексту новини зазначається, що Фріш є просто «координатором ОБСЄ», хоча насправді такої посади не існує. Є координатор проектів ОБСЄ в Україні, але це інша людина — Вайдотас Верба.

Зараз видання виправило заголовок, проте текст новини залишився без змін. Лише у першому абзаці вписали, що Тоні Фріш є «координатором ОБСЄ у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи». Утім це теж не вірно.

українська-правда-тоні-фріш

Скриншот

Тристороння контактна група з мирного врегулювання ситуації на сході України — уповноважена група представників України, ОБСЄ та Росії, яка була сформована як засіб для полегшення дипломатичного вирішення війни на сході України. У Тристоронньої контактної групи є чотири робочі групи: з питань безпеки, політичних питань, економічних, гуманітарних питань. Координатором останньої робочої групи і є Тоні Фріш.

Спеціальним представником голови ОБСЄ у складі Тристоронньої контактної групи є Мартін Зайдік.

Це вже не вперше Тоні Фріша називають «координатором ОБСЄ». Раніше, приміром, таку посаду йому приписало державне інформаційне агентство «Укрінформ».

укрінформ-тоні-фріш

Скриншот

Можливо, річ у тому, що видання цитують першу заступницю Голови Верховної Ради Ірину Геращенко, яка називає Фріша «координатором ОБСЄ». Однак журналістам слід зазначати реальні посади, а не ті, які використовує у виступах пані Геращенко.

«З 1999 року в Україні працює команда Координатора проектів ОБСЄ в Україні. З 2014 року Організація активно включена в «події в Україні та навколо неї», але чотирьох років, очевидно, недостатньо, щоб хоча б базово розібратися в структурі ОБСЄ та її представництв в Україні. Хоча ця історія, напевно, все-таки не про структуру Організації, а радше про написання новин, перевірку інформації та про те що варто журналісту видання, яке залишається у списку національних провідних, 10 хвилин провести в Гуглі перед тим, як випускати новину», — пише Марина Безкоровайна.

Раніше MediaSapiens писав, що на фейсбук-сторінці Тимошенко фото дворічної давнини з Ірпеня видали за свіже з Одеси.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Скриншот
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду