Твіт американського конгресмена на підтримку Уго Чавеса викликав невдоволення блогерів

00:00,
6 Березня 2013
1490

Твіт американського конгресмена на підтримку Уго Чавеса викликав невдоволення блогерів

00:00,
6 Березня 2013
1490
Твіт американського конгресмена на підтримку Уго Чавеса викликав невдоволення блогерів
Твіт конгресмена-демократа Хосе Енріке Серрано розкритикували і представники Республіканської партії, пише The Huffington Post.

«Уго Чавес був лідером, котрий розумів потреби бідних. Він давав можливості слабким. Упокойтеся у мирі, містер Президент», – написав Хосе Енріке Серрано (José Enrique Serrano) у зв’язку зі смертю 58-річного президента Венесуели.

Твіт викликав хвилю критики з боку користувачів сервісу мікроблогів. Крім цього, речник Національного комітету Республіканської партії США Александра Франческі (Alexandra Franceschi) оприлюднила заяву, у якій засудила «панегірик» конгресмена.

«Те, що конгресмен-демократ вихваляє авторитарного правителя Уго Чавеса просто образливо, – відзначається у заяві. – Чавес систематично придушував  основні свободи і права венесуельців, націоналізував приватні підприємства. Він дружньо ставився до антиамериканських диктаторів  Кастро, Ахмадінеджада і Башара Асада. Американці повинні підтримувати волелюбний народ Венесуели, котрий сподівається на мирний перехід до демократії – замість того, щоб вихваляти колишнього диктатора».

Серрано, втім, така критика не засмутила –  і він оприлюднив ще одну заяву, в якій продовжив висловлювати своє захоплення Чавесом.

«Я зустрівся із президентом Чавесом у 2005 році, на моє запрошення він приїхав до мого округу», – розповів Серрано. Тоді ж між ним і Чавесом були досягнуті деякі домовленості: так, через Citgo Petroleum Corporation, американську філію венесуельської державної компанії Petróleos de Venezuela, S.A., Чавес зі знижками постачав нафту для опалення помешкань у Південному Бронксі.

За словами Серрано, Чавес «задіяв нафтові ресурси своєї країни, а також прибутки від них, для того, щоб реалізовувати у США соціальні програми».

«Навряд, чи це було проявом щедрості від багатої на нафту латиноамериканської країни, де більшість населення живе у бідності, до одного з бідних осередків у центрі американського капіталізму», – писала у 2007 році про цю діяльність Чавеса The New York Times.

Однак Серрано, характеризуючи Уго Чавеса як «суперечливого лідера», стверджує, що йому «були зрозумілі поняття демократії та людського прагнення до гідного життя».

Хосе Серрано – не перший нью-йоркський діяч, котрий вихваляє суперечливі закордонні постаті, відзначає The Huffington Post. Так, демократ Чарльз Беррон (Charles Barron) в 2011 році назвав Муаммара Каддафі «борцем за свободу». 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
©Jorge Silva/Reuters.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду