Сигарети Camel запустили рекламну кампанію одразу в 24 американських журналах

00:00,
4 Червня 2013
3571

Сигарети Camel запустили рекламну кампанію одразу в 24 американських журналах

00:00,
4 Червня 2013
3571
Сигарети Camel запустили рекламну кампанію одразу в 24 американських  журналах
Громадські активісти стверджують, що це пропагує куріння серед молоді і вимагають у Національної асоціації прокурорів (National Association of Attorneys General) розслідувати ситуацію.

Протягом квітня-травня 2013 року реклама сигарет Camel з’явилася у двох десятках популярних американських журналів, зокрема в таких як Entertainment Weekly, ESPN The Magazine, Sports Illustrated, Rolling Stone, People, Glamour, InStyle, Us Weekly and Vogue. 

Це перша рекламна кампанія Camel у друкованих засобах масової інформації за останні п’ять років. 

                 

Реклама Camel, розміщена у 24 американських журналах, 2013. Ілюстрація - Tobacco Free Kids          

                                                                                                                                

Низка громадських організацій, серед яких «За майбутнє дітей без куріння», Американське онкологічне товариство, Американська асоціація серця, Американська легенева асоціація, стверджують, що така агресивна рекламна кампанія пропагує куріння серед молоді. Адже значний відсоток читачів видань, в яких розміщено рекламу, це підлітки і молоді люди. Тому громадські активісти надіслали лист до Національної асоціації генеральних прокурорів з вимогою розслідувати ситуацію.

За даними дослідження компанії GfK MRI, результати якого наведені у листі, кількість 12-17-річних читачів лише дев’яти з 24 журналів, в яких з’явилася реклама, складає 12 млн. 900 тис. осіб. Приміром, видання People читає 3,2 млн. підлітків, ESPN The Magazine – 2 млн., Sports Illustrated – 1,7 млн.

Девід Ховард (David Howard), керівник відділу зв’язків з громадськістю компанії R.J. Reynolds, яка і є виробником сигарет Camel, стверджує, що вони не порушують закон і не мають на меті пропаганду куріння серед молоді. 

«Ми розміщуємо рекламу лише у тих виданнях, понад 85% аудиторії якої складають люди, яким 23 і більше років», – сказав він.

Відповідно до американського законодавства, у друкованих засобах інформації, 85% читачів яких є дорослі люди, можна публікувати рекламу сигарет. Проте, її повідомлення і ілюстративне наповнення не мають бути орієнтованими на дітей чи молодь. 

Нагадаємо, що ще 1995 року уряд США звинуватив R.J. Reynolds Tobacco у пропаганді куріння серед дітей і підлітків. Держава стверджувала – мультяшний верблюд Джо Кемел, який є символом бренду, подобається дітям і привертає їхню увагу. На підтвердження цього наводили результати дослідження, проведеного за підтримки Американської медичної асоціації. Воно показує, що 91% шестирічних дітей і 30% трирічних знають, хто такий Джо Кемел. Такою ж популярністю у дітей користувався Міккі Маус.

Справу розглянула Федеральна торгова комісія (Federal Trade Commission) і в результаті заборонила мультяшну рекламу сигарет Camel. Крім того, тоді ж  чотири найбільші тютюнові компанії США зобов’язали укласти угоду (Tobacco Master Settlement Agreement) з 46 штатами про те, що вони у майбутньому не будуть створювати рекламу у вигляді мультиків чи коміксів.

2001 року штат Каліфорнія подав на R.J. Reynolds Tobacco до суду і звинуватив їх у розміщенні реклами сигарет у виданнях, значний відсоток аудиторії яких складали підлітки. Розгляд справи тривав до 2004 року і завершився тим, що тютюнову компанію визнали винною і зобов’язали сплатити штраф у розмірі $17 млн. 250 тис.  

А 2007 року довкола Camel розгорілося відразу кілька гучних медійних скандалів. Спочатку його виробників звинуватили у пропаганді куріння серед дівчат-підлітків. Приводом стала реклама сигарет Camel №9, які випускалися у рожевій пачці, схожій на упаковку парфумів, і рекламувалися у жіночих журналах Vogue, Cosmopolitan відповідним чином.

Реклама Camel №9, 2007. Ілюстрація - Tobacco Free Kids  

Реклама Camel №9, 2007. Ілюстрація - Tobacco Free Kids  

Того ж року вісім штатів подали в суд на R.J. Reynolds Tobacco через те, що у журналі Rolling Stone було надруковано комікс «Всесвіт інді-року», в якому було використано логотип і назву сигарет Camel. Це, на думку позивачів, порушувало угоду 1998 року щодо заборони на використання коміксів у рекламі.

Реклама Camel, Rolling Stone, 2007. Ілюстрація - Tobacco Free Kids

 

Реклама Camel, Rolling Stone, 2007. Ілюстрація - Tobacco Free Kids

 

В результаті цих двох скандалів, у грудні 2007 року тютюнова компанія заявила, що повністю відмовляється від реклами у друкованих ЗМІ.

Джерело: Коммерсанть.ru, Tobacco Free Kids, Ad Age

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
megazakaz.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду