Редактор російського RT розповідав про стандарти журналістики у виступі на Global Media Forum

Відкриття Global Media Forum у Бонні. Facebook

Міжнародна конференція Global Media Forum (GMF), яку вже вдевʼяте організовує Deutsche Welle, розпочалася у Бонні 13 червня. Гасло цьогорічного форуму: «Медіа. Свобода. Цінності». Ключові теми обговорення – загрози свободі слова у світі, безпека журналістів, інновації в медіа.

Одна з дискусій першого дня  «Вибіркова правда: у павутині інформації та інтересів» була присвячена цензурі у журналістиці, проблемі  вибірковості медіа, що створює  неповну картину реальності та може давати читачам напівправду. У ній взяли участь Голова постійної Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер (Wolfgang Ischinger), Фране Мароевіц (Frane Maroevic), представник ОБСЄ з питань свободи слова, Герда Мейер (Gerda Meuer), директор з програмування  Deutsche Welle, Олексій Ніколов, керуючий редактор RT, Бахер Мухамед (Baher Mohamed), продюсер Al Jazeera, Араш Зігархі (Arash Sigarchi), веб-менеджер «Голосу Америки». Модератором дискусії був Террі Мартін, ведучий DW News.

Олексій Ніколов поділився власними думками з приводу медіастандартів та журналістики.

 «Мені болить кожного разу, коли відправляю власних журналістів на війну – так, ніби відправляю своїх дітей,» - сказав він та додав: «Чим більше інформації ми отримуємо, тим менше інформації ми отримуємо». 

«Нам треба потроїти кількість професіоналів, які приїжджають із Росії до Німеччини, а також скасувати візи аби люди бували тут і позбувалися ненависті, породженої пропагандою»,  - зазначив пан Ішінгер. 

На запитання про медіасвободу у Росії (яка посідає 148 зі 180 країн – рейтинг «Репортерів без кордонів») Ніколов відповів: «Я не вірю, що рейтинг правдивий. На мою думку, він дуже упереджений». Журналіст також пояснив, чому RT так критикують у ЗМІ  за порушення журналістських стандартів: «Коли ти подаєш іншу думку, то будеш писати про багато такого, про що інші не пишуть. Чим більше уваги до нас є, тим більше критики». 

Наостанок, Ніколов додав: «Коли вам щось не подобається, ви називаєте це пропагандою. Тому я привіз вам (учасникам форуму – ред.) ріг пропаганди». Після цього, журналіст подарував його модератору дискусії під оплески міжнародних журналістів.

Нагадуємо, днями стало відомо, що державне підприємство «Радіо і телебачення Аргентини» припиняє мовлення російського телеканалу RT в країні. Відповідний документ набуде чинності за 60 днів. Мова йде про припинення мовлення у безкоштовній телемережі.

Раніше  журналісти популярної передачі Le Petit Journal французького телеканалу Canal+, яка показує новини дня в сатиричному стилі, висміяли спосіб подачі новини з Франції російськими телеканалами, зокрема, каналом «Росія 24».

Також нагадуємо, що невідомий, який підніс до камери плакат з написом «Слава Україні! Героям Слава!», завадив прямому включенню пропагандистів телеканалу Russia Today у Франції. Раніше у Парижі цій же журналістці, яка вела пряме включення, дали ляпаса після слів про «пануючу ненависть» на вулицях французької столиці. Крім того, ще один з протестувальників поплескав у долоні перед об'єктивом камери пропагандистів. 
 Раніше MediaSapiens писав про те, що телеканал RT фальсифікує дані про свої високі рейтинги. Авторка статті «Путінська пропаганда бреше про свою популярність» Кеті Завадські пише, що редакція The Daily Beast отримала у своє розпорядження документи, які доводять, що реальна аудиторія RT є значно меншою.
 
 Анна Романдаш, для MediaSapiens
comments powered by Disqus