Лауреату Пулітцерівської премії заборонили редагувати статтю про свій роман у Wikipedia

00:00,
11 Вересня 2012
1485

Лауреату Пулітцерівської премії заборонили редагувати статтю про свій роман у Wikipedia

00:00,
11 Вересня 2012
1485
Лауреату Пулітцерівської премії заборонили редагувати статтю про свій роман у Wikipedia
Адміністратори енциклопедії заборонили письменнику, лауреату Пулітцерівської премії, Філіпу Роту (Philip Roth) редагувати статтю про його роман The Human Stain / Людське клеймо, повідомляє BBC.

У романі розповідається історія чорношкірого викладача Коулмена Сілка, який відмовився від своєї раси – у зв’язку з цим у Wiki-статті повідомлялося, що герой списаний з письменника Анатоля Броярда (Anatole Broyard), котрий також відмовився від свого афроамериканського походження.

Рот намагався виправити це, на його думку, невірне твердження, проте адміністратори Wikipedia не дозволили внести правки. Автор не може бути надійним джерелом для внесення правок –  для цього потрібні сторонні джерела, додали редактори енциклопедії.

Письменник вказує, що прототипом головного героя The Human Stain був його друг, несправедливо звинувачений у расизмі. З Броярдом, зауважує Рот, він бачився усього декілька разів.

Теза про Броярда як прототипа літетатурного героя його роману не базувалася на достовірному джерелі, а просто увійшла у енциклопедію через «літературні плітки», заявив 79-річний письменник.

Після відкритої заяви Рота стаття у Wikipedia була відредагована – низка критиків, повідомляється у оновленій версії статті, проектують особистіть головного героя роману на Анатоля Броярда, однак сам автор це твердження спростовує.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Філіп Рот (Philip Roth) / Baltimore Sun
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду