Головний редактор Meduza звинуватив The New York Times в плагіаті статті, за яку газета отримала Пулітцер

The New York Times

Мова йде про публікацію Ендрю Крамера «Як Росія вербує елітних хакерів на свою кібервійну» (How Russia Recruited Elite Hackers for Its Cyberwar). 

За словами головного редактора Meduza, ця стаття базується на двох матеріалах журналіста видання Данила Туровського («Грузить по полной программе: Зачем госкорпорации понадобилась система для организации DDoS-атак» та «Российские вооруженные киберсилы: Как государство создает военные отряды хакеров»), який ще наприкінці грудня написав у Facebook, що пан Крамер «цілковито переказав два тексти, опубліковані в них на сайті півтора місяці тому та півтора роки тому».

Іван Колпаков також зазначив, що репліки одного з героїв дослівно перекладені на англійську. При цьому, в публікації The New York Times міститься посилання лиш на один з матеріалів Meduza. Раніше Крамер не погодився з тим, що повністю переказав статті російського видання та відповів репортеру, що використав у своїй публікації також інформацію інших журналістів. У свою чергу міжнародний редактор The New York Times, за словами Колпакова, запевнив, що історія та цитати – результат оригінальної роботи їхнього журналіста, і що Ендрю Крамер завжди демонстрував відданість найвищим етичним стандартам у своїй роботі.

У своєму дописі у Facebook Іван Колпаков заявив, що Meduza проведе незалежну експертизу щодо наявності плагіату в тексті NYT. «Якщо незалежна експертиза підтвердить наші здогади, ми звернемося до огркомітету Пулітцерівської премії», – підсумував він.

Ознайомитися з лауреатами Пулітцерівської премії можна за посиланням

comments powered by Disqus