Заступниця Стеця вважає, що треба було запропонувати Canal+  показати також інший фільм про Майдан

Заступниця Стеця вважає, що треба було запропонувати Canal+ показати також інший фільм про Майдан

17:19,
2 Лютого 2016
1925

Заступниця Стеця вважає, що треба було запропонувати Canal+ показати також інший фільм про Майдан

17:19,
2 Лютого 2016
1925
Заступниця Стеця вважає, що треба було запропонувати Canal+  показати також інший фільм про Майдан
Заступниця Стеця вважає, що треба було запропонувати Canal+  показати також інший фільм про Майдан
Автори:
Заступниця міністра інформаційної політики (МІП) України Тетяна Попова переконана, що Посольству України у Франції варто було попросити французький канал Canal+ не скасовувати показ в ефірі скандальної стрічки «Україна: маски революції» Поля Морейри, а запропонувати показати ще один фільм про Майдан.

Про це вона зазначила в коментарі MediaSapiens.

29 січня Посольство України у Франції звернулось до голови Наглядової ради телевізійної групи Canal + Вінсента Боллоре з проханням скасувати показ стрічки «Україна: маски революції» режисера Поля Морейри, яка подає події Євромайдану в Україні з точки зору російської пропаганди.

Однак вчора, 1 лютого, незважаючи на зверення української сторони, телеканал Canal+  показав стрічку о 22.30 за місцевим часом. Повторний показ планується 8 лютого о 15.10.

Пані Попова повідомила, що шість років працювала з паном Боллоре і переконана, що він погодився б показати два бачення подій в Україні.

«Мені здається, що лист нашого посольства отримав таку відповідь від каналу, бо не враховував ментальність французів і власника Вінсента Боллоре. Правильніше було в нього просити не зняття з ефіру, а показати ще один фільм на цю тему – ту ж "Зиму в вогні" (документальний фільм режисера Євгена Афінеєвського про протести на Майдані, яка претендує на "Оскар" .- MS). Французи мають цей лібертаріанський дух, з ними треба говорити про додаткові можливості, а не про заборони. Якби питання поставили інакше, то, на мою думку, Canal+ скоріш за все погодився б. Це і досі можна зробити», - зазначила пані Попова.

Тетяна Попова також додала, що посольство України у Франції не зверталося до Мінінформполітики з проханням допомогти в цій справі. «Якби попросили, ми б з радістю допомогли», - підкреслила вона.

Однак заступниця міністра не вважає, що фільм суттєво погіршить імідж України в очах французьких глядачів.  «Його показали пізно, в не дуже рейтинговий час. І те, що Україна попросила зняти стрічку з ефіру тільки підняло рейтинг цього слоту та привертуло увагу до фільму», - зазначила заступниця міністра.

Нагадаємо, згідно попередній анотації французького видання Télécâble, Поль Морейра у стрічці «розкриває справжні обличчя української революції». Він також наголошує на підтримці націоналістів Вашингтоном і заявляє, що «масове вбивство в Одесі було скоєне українськими націоналістами».

Французький журналіст Бенуа Віткін, який працював в Україні й зокрема в зоні АТО зазначає, що режисер «дає спотворене уявлення про конфлікт в Україні». Журналіст закидає Полю Морейрі багато помилок і пише, що головна з них – замовчування у фільмі агресії Росії проти України.

«Canal+ заговорив мовою Кремля», - написав у блозі «Комітет-Україна» на сайті Libеration інший французький журналіст Рено Ребарді.

На думку французьких експертів з питань України Анн Колін-Лебедєв та Юлії Шукан, «фільм сповнений великих і малих фактичних помилок, які ріжуть око фахівцям, але, ймовірно, є непомітними для широкої громадськості».

Французький документаліст португальського походження Поль Морейра заявив, що здивований вимогами заборонити фільм і «тиском» посла України на Canal+. «Це те, що мене дивує найбільше. Бо мені здається, що Україна повинна в терміновому порядку поставити питання про воєнізовані формування», - цитує його Russia Today.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: УНІАН
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду