В США чоловік вчинив стрілянину через фейкову новину про «Піцагейт» та Гілларі Клінтон

Jim Lo Scalzo/EPA, The Guardian

Невідомий чоловік увійшов до піцерії з штурмовою гвинтівкою. Він націлив зброю на працівника ресторану, втім останньому вдалося втекти та повідомити про інцидент поліцію. Як повідомляє The Washington Post, нападник встиг зробити вистріл у підлогу, перш ніж його затримали правоохоронці. Ніхто з персоналу та відвідувачів не постраждав.

Як з'ясувала поліція, нападник -  28-річний Едгар Меддісон Велш (Edgar Maddison Welch) - вирішив провести власне розслідування щодо новин, які він прочитав раніше в інтернеті. «Підозрюваний під час допиту слідчими розповів, що він прийшов аби розслідувати "Піцагейт" - звинувачення щодо Гілларі Клінтон та очільника її передвиборчої кампанії Джон Подести в сексуальній експлуатації та торгівлі дітьми під прикриттям ресторану», - пише The Guardian.

Поліція повідомила, що активного розслідування щодо можливих протиправних дій в ресторані не проводилося.

Минулого місяця, різні засоби масової інформації, в тому числі Washington Post і New York Times, повідомляли про погрози, які надходили власнику ресторану після поширення фейкових новин про його заклад.

«Напад на піцерію - приклад того, як фейкові новини, які активно множилися протягом виборчого циклу в США, впливають на життя людей в реальному житті», - зазначає The Guardian.

Нагадаємо, The Huffington Post склав 9 рекомендацій як розпізнати фейкову новину в соцмережах.  В них видання також згадує кейс про "Піцагейт" та поширення цієї новини через соцмережі. 

comments powered by Disqus