Польські журналісти не відвідували Крим на запрошення агресора – заява
Польські журналісти не відвідували Крим на запрошення агресора – заява
Про це ідеться у заяві Польської асоціації журналістів, оприлюдненій 27 січня, повідомляє прес-служба Національної спілки журналістів України (НСЖУ).
У заяві наголошується, що уряд Польщі не визнає анексію Криму, і польські журналісти не відвідують півострів на запрошення агресора.
«Російське телебачення в Криму повідомило про візит польських журналістів, не згадуючи жодного імені редактора, що може свідчити, що учасники цієї поїздки – не журналісти, а представники російського пропагандистського апарату», – ідеться в заяві.
Польські колеги повідомили про ухвалення відповідної заяви першому секретарю НСЖУ Сергієві Томіленку, який на запрошення Асоціаціі перебуває зараз у Варшаві (Польща).
Перший секретар НСЖУ наголошує: польські колеги вже не раз демонстрували свою підтримку і солідарність українській стороні.
«Саме Польська асоціація журналістів першою відгукнулася на події, що відбулися на Майдані та в Криму, і надала суттєву підтримку українським колегам, які постраждали, виконуючи свій професійний обов`язок. Зараз ми вкотре пересвідчилися у небайдужості і солідарності журналістів Польщі, що в розпал інформаційної війни для нас дуже важливо», – зауважив Сергій Томіленко.
Нагадаємо, 20 січня прес-служба російського уряду Криму повідомила, що на півострові перебуває делегація польських журналістів, які були запрошені московським фондом «Російсько-польський центр діалогу і згоди». Жодного прізвища «польських журналістів» при цьому названо не було. Про візит «польських журналістів» повідомляла низка російських ЗМІ – зокрема, інформагентство «РИА Новости».
Пізніше російські ЗМІ згадали тільки одного «польського журналіста» - Матеуша Піскорського, який начебто «у складі делегації представників ЗМІ та блогерів Польщі» відвідав анексований Крим у січні поточного року і провів прес-конференцію за підсумками візиту. Насправді пан Піскорський є одіозним главою проросійської партії «Зміна» (Zmiana), яку видання The Times називає нацистською.