НТВ назвав одну й ту ж жінку черницею і журналісткою

svpressa.ru

Про це повідомила оглядач Новой газеты Ірина Петровська.

31 серпня в ефірі телеканалу НТВ вийшов фільм із циклу «Профессия – репортер» під назвою «Еще 17 друзей хунты», над яким працювали Світлана Губанова та Андрій Алферов. У фільмі показано коментар Маргарити Зайдлер, яку представили як німецьку журналістку. В синхроні Зайдлер заперечує тезу російського журналіста Аркадія Бабченка про  те, що в Криму не відбувався справжній референдум. «В отличии от Бабченко немецкая журналистка Маргарита Зайдлер видела все своими глазами. Гражданка Германии говорит, что приехала сюда, чтобы бороться с фашизмом. Она была в Крыму, когда народ высказался за присоединение к России, а затем несколько месяцев пыталась выжить под огнем в Донецке и Луганске», – сказано у фільмі. 

Через декілька днів у програмі «Анатомия дня» за 10 вересня в рубриці «Герой дня» російські журналісти також розповідають про Маргариту Зейдлер, нібито уродженку Берліна, однак називають її черницею, яка зголосилася воювати разом із бойовиками на Донбасі, «сменив монашескую рясу на камуфляж». Жінка нібито вирішила переїхати в Україну після того, як прийняла православ’я.

Зображення – facebook.com/adagamov

Про Маргариту Зайдлер російські ЗМІ розповідали неодноразово. Низка інтернет-ресурсів про православ’я згадує її як Маргариту (Марію) Зайдлер-Кемпфер. На сайті «Русская народна линия» у листопаді 2013 року Марія Кемпфер опублікувала текст з критикою європейських цінностей та виступила проти Асоціації з ЄС. У цьому тексті жінка стверджувала, що вона є корінною австрійкою. Водночас у серпні 2014 року в інтерв’ю для «Комсомольской правды» Зайдлер заявила, що є медсестрою за освітою та працювала в Німеччині в області травматології, у реанімації.

Нагадаємо, у квітні 2014 року телеканал НТВ показав сюжет із Андрієм Петковим, нібито громадянином Німеччини, який фінансував бійців «Правого сектора». У той же час, канал «Россия 1» показав цього ж чоловіка як прихильника федералізації, який постраждав під час розгону мітингу. Згодом НТВ пояснював появу суперечливих сюжетів тим, що Андрій Петков є душевнохворим.

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Дошка ганьби брехливих журналістів»

comments powered by Disqus