Міністр закордонних справ Литви посперечався з журналісткою Russia Today через пропаганду

DELFI / Šarūnas Mažeika

Інцидент трапився під час міжнародної конференції з безпеки журналістів у Вільнюсі, передаєThe Baltic Times.

Протягом дискусії  з представником Департаменту інформації та друку Міністерства закордонних справ РФ Максимом Буякевичем (Maksim Buyekevich) про участь Росії в інформаційній війні Лінас Лінкявічюс навів приклад Russia Today:

«Ви знаєте, на що спрямовані такі ЗМІ, як Russia Today. (...) Я не вважаю, що вони мають щось спільне з журналістикою», -  наголосив очільник МЗС Литви.

На що журналістка цього телеканалу, не представившись, відповіла:

«Що для однієї людини пропаганда, для іншої - правда. Питання, що є пропагандою, дуже суб’єктивне. Щодо цього існує дуже багато відповідей і різних точок зору».

Лінкявічюс зазначив, що мова йде не про висловлення різних точок зору, а про «поширення навмисної брехні».  Він згадав, як російські ЗМІ висвітлюють ситуацію в Україні.

«Говорилося, що Росія не має жодного стосунку до цієї війни, що в Україні немає ніяких  російський військ, зброї. Про це було сказано багато разів.  Ви, як журналістка, насправді не знаєте, що відбувається в Україні? Ви не знаєте, що Росія бере участь у конфлікті, і використовує велику кількість систем зброї,  а також важке озброєння? Ви, як журналістка, як нормальна громадянка, яка читає газети і розуміє ситуацію, не знаєте цього?», - запитав литовський міністр.

Нагадаємо, раніше MediaSapiens писав про те, що президент Франції Еммануель Макрон на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путінимназвав  медіа Russia Today та Sputnik органами пропаганди.  У січні американські спецслужби  довели, що ці засоби масової інформації зробили внесок у просування кандидатури Дональда Трампа під час президентських виборів у США. Згідно зі звітом, Russia Today та Sputnik активно поширювали меседжі російського уряду, спрямовані на дискредитацію Гілларі Клінтон та підтримку кандидата від республіканців.

comments powered by Disqus