Інформагентство «ЛНР» видало поїздку пропагандиста з «ДНР» за візит журналістів з ЄС

Янус Путконен (праворуч) у Луганську. Фото: lug-info.com

Про начебто візит журналістів з Франції, Фінляндії та Іспанії «Луганский информационный центр» повідомляє у новині «Іноземні журналісти відвідали територію Луганського аеропорту».

«Я сам журналіст, але я шокований, бо це частина вже нинішньої історії. Я був у Донецькому аеропорті і там також величезні руйнування, але тут це набуває навіть, напевно, ще більших масштабів. В українців величезний рахунок, який вони повинні заплатити за все це», - цитує сепаратистське ЗМІ «голову делегації», фінського журналіста, директора інформагентств DONi News і DONi Press Януса Путконена.

«Луганский информационный центр» не називає прізвищ інших журналістів, лише повідомляє, що «француз подякував Народній міліції за надану інформацію і пообіцяв більше розповідати про долю Луганського аеропорту в Європі». Раніше делегація начебто відвідала ряд населених пунктів «ДНР».

MediaSapiens звернувся до СБУ з інформаційним запитом щодо законності так званого «візиту європейських журналістів» до Луганська і діяльності на території України Януса Путконена.

«Ім'я Януса Путконена незнайоме багатьом фінам, але на сході України він веде активну діяльність. Путконен, за його словами, є головною сполучною ланкою між повстанцями та міжнародною пресою. Він - керівник прес-центру та інформаційного агентства в регіоні Донецька. Таким чином він організовує іноземним журналістам інтерв'ю і знаходить контакти в Східній Україні», - повідомляє фінське інтернет-видання yle.fi.

За інформацією видання, інтернет-сайти пана Путконена DONi Press і DONi News публікують новини про Східну Україну на семи мовах. «На сайтах публікують проросійську інформацію, яка також показує ополченців виключно в позитивному світлі. За заявою Путконена, розширення його діяльності - його власна ініціатива. Місцеве правління, за його словами, підтримує його роботу, але проекти профінансовані приватно», - зазначає видання.

Як повідомляє фінське ЗМІ, Янус Путконен переїхав до Донецька у липні 2015 року. Він заснував інформаційні сайти і планував активно просуватися у соціальних медіа за допомогою студентів місцевого вишу.

«У Путконена працює близько десяти чоловік. Офіс розташований в одній з держустанов в центрі Донецька. Як говорить фін, за останній час його компанія надавала послуги багатьом великим міжнародним ЗМІ», - повідомляє видання.

За даними ЗМІ, раніше Янус Путконен жив в Таїланді, і там видавав фінську інтернет-газету Verkkomedia, яку називав «альтернативним медіа» для публікації інформації, яка нібито замовчується офіційними ЗМІ.

Нагадаємо, у жовтні минулого року в Фінляндії створили спеціалізовану групу чиновників, завданням якої є пошук методів і способів протидії російським ЗМІ.  «Ми збираємося, наприклад, викривати поширювану брехню й боротися з різними маніпуляціями у відображенні історії Фінляндії», - повідомив керівник служби зв'язків з громадськістю уряду і експерт комітету Фінляндії з безпеки Маркку Мантила.

Він підкреслив, що у російських медіа регулярно  спотворюють висловлювання провідних політиків Фінляндії, «і це не може бути випадковістю». У той же час він додав, що Фінляндія не вважає, що веде з Росією інформаційну війну.

comments powered by Disqus