ЄС удосконалив сайт про проросійські фейки

Зображення:, euvsdisinfo.eu
Про це повідомила Європейська служба зовнішньої діяльності, пише «Укрінформ».

«Сьогодні ми започаткували новий веб-сайт, який є єдиним ресурсом на тему агресивних викликів прокремлівської дезінформації», – заявили в групі стратегічних комунікацій дипломатичного відомства ЄС.

Як зазначається, йдеться про зручну базу даних (архів), дизайн щодо інтерактивної статистики на новій платформі #DisinfoReview searchable database.

Нині на сайті можна знайти доступ до 3,3 тис. російських фейків. На ресурсі можна знайти приклади дезінформації, поширеної 18 мовами.

Серед оновлень ресурсу: зручний дизайн та пошук по фейкам (зокрема за ключовими словами та країнами), інтерактивна статистика, переліки публікацій з тематики пропаганди, а також три мовні версії – англійською, німецькою та російською.

Сайт euvsdisinfo.eu було створено в рамках кампанії, спрямованої на поліпшення прогнозування, аналізу та реагування на прокремлівську дезінформацію. Кампанію «ЄС проти дезінформації» організовано Оперативною робочою групою зі стратегічних комунікацій East StratCom Task Force. Група була створена рішенням глав держав і урядів ЄС у березні 2015 року для протидії російській дезінформації. 

Нагадаємо, у травні 2015 року Європарламент ухвалив резолюцію щодо виділення ресурсів для протидії російській пропаганді. А в листопаді 2015-го Європейська служба зовнішніх зв'язків організувала щотижневу розсилку на пошту оглядів дезінформації. У лютому ЄС запустив російськомовний сайт для викриття дезінформації.

Як писав MediaSapiens, цього місяця 12 країн ЄС і НАТО відкрили у фінській столиці Гельсінкі Європейський центр з протидії гібридним загрозам. Під гібридними загрозами засновники центру мають на увазі поширення неправдивої інформації, атаки проти інформаційних систем, а також інші види атак за допомогою сучасних технологій. Вони розглядаються як ворожі дії, націлені на дестабілізацію країн без формального оголошення війни.

 

comments powered by Disqus